500+ – poradnik

Kilka słów wstępu. 

Co to jest program partnerski??

Program partnerski jest to narzędzie służące do marketingu internetowego, dzięki któremu możemy zarobić poprzez polecanie i reklamę. Reklamować możemy na własnej stronie lub poprzez różnego rodzaju fora internetowe czy grupy. Jeśli rejestracja i skorzystanie z usługi nastąpi z Naszego polecenia dostajemy ustaloną prowizję 

Jakie korzyści z takiej pracy??

  • Nic samodzielnie nie sprzedajemy (korzystamy z firm, które są lata na rynku)
  • Nie musimy wymyślać swojego produktu
  • Nie martwimy się o dystrybucję produktów i obsługę klientów (My tylko “kierujemy” potencjalnych zainteresowanych na usługę)
  • Brak formalności z podpisywaniem umów
  • Brak księgowości
  • Programy partnerskie większości są darmowe, nie musimy płacić za członkostwo
  • Brak obowiązku zakładania własnej działalności

Metody rozliczeń:

  • CPS – najczęściej spotykany model rozliczeniowy, gdzie wynagrodzenie przyznawane jest za wygenerowaną sprzedaż. Może występować w wariancie kwotowym, jako stała stawka za sprzedaż, lub w wariancie procentowym, jako odpowiednia część wygenerowanego przychodu.
  • CPA – cost per action, inaczej model PPP (pay per performance), gdzie wynagrodzenie naliczane jest za każde wykonanie określonej akcji. W praktyce stosuje się przy tym modele: CPC, gdzie akcją jest klik, CPL, gdzie akcją jest lead, CPS, gdzie akcją jest sprzedaż, czy CPO, w którym akcją jest złożenie zamówienia.
  • CPC/PPC – cost per click / pay per click – płatność za każdy wygenerowany klik.
  • uCPC/CPCu – czyli unique cost per click czy cost per click unique – model rozliczenia za każde unikatowe kliknięcie, pochodna modelu CPC czy PPC.
  • CPD – cost per download – określona stawka wypłacana partnerowi za każdorazowe pobranie danego pliku udostępnionego przez wydawcę.
  • CPE – cost per engagement – wynagrodzenie przyznawane jest za każdy konkretny przejaw zaangażowania użytkownika.
  • CPL lub PPL – cost per lead lub pay per lead – prowizja przyznawana za pozyskanie „leadu”, np. w postaci danych osobowych potencjalnego klienta.
  • CPM/CPT – cost per mille / cost per thousand – koszt, jaki reklamodawca ponosi za wyświetlenie reklamy przez tysiąc użytkowników.
  • oCPM – optimized cost per mile – zoptymalizowany model CPM.
  • CPO – cost per order – wynagrodzenie przysługuje partnerowi za każde wygenerowane zamówienie.
  • CPS/PPS – cost per sale / pay per sale – rozliczenie za dokonaną z polecenia partnera sprzedaż.
  • CPT/ PPT – cost per type / pay per type – rzadko stosowany model rozliczenia, w którym wynagrodzenie naliczane jest za przepisanie przez użytkownika danego hasła.
  • FF – flat fee – opłata pobierana jest przez wydawcę za emitowanie reklamy przez ustalony z góry okres.
  • CPV/PPV – cost per view / pay per view – koszt obejrzenia reklamy przez użytkownika

Ile można zarobić??

Poniżej przedstawiam sposób na zarobek minimum 500 zł z jednego programu partnerskiego. Ale zarobek jest nieograniczony. Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do tej pracy. Przy odpowiedniej reklamie i ilości osób, które zarejestrują się z Naszych linków możemy zarobić kwoty idące w tysiące złotych.

Tym sposobem pierwsze pieniądze można zarobić w każdym z programów partnerskich. Tutaj pokażę na przykładzie programu M2M.
Zakładamy konto w panelu Money2Money

A czemu z tego linku pewnie zapytasz. A dlatego aby mi też dać coś zarobić. Ja dostanę prowizję z Twojej aktywności, która jest wypłaca przez firmę, ale nie z Twoich zarobków.  Mógłbym podejść jak większość ludzi działających w internecie i udostępniać taki poradnik za opłatą lub po założeniu 4-5 kont bankowych albo wykonaniu innych zadań płatnych na konto polecającego. Ale te konta zostawiam dla Ciebie i Twojego zarobku. 🙂 A poradnik udostępniam tylko za rejestrację z mojego linku. Moim zdaniem bardzo uczciwa opcja.

Logując się już na konto po rejestracji po lewej stronie mamy MENU. Wybieramy kategorię KAMPANIE. Możemy ustawić filtry na poszczególne kampanie: CPS (wynagrodzenie za sprzedaż) lub CPL (wynagrodzenie za lead, czyli np zostawienie danych kontaktowych)

Z dostępnych opcji wybieramy takie, które Nas najbardziej interesują i się w nich rejestrujemy, np wybieramy 2 lub 3 konta bankowe o największym zarobku. Najlepiej wybrać takie konto, które jest darmowe w utrzymaniu.  Kolejną opcją zarobku może być podanie danych np w firmie oferującej ubezpieczenie lub umówić się np na wizytę w salonie samochodowym na jazdy testowe.  Możliwości szybkiego zarobku i rejestracji zmieniają się.

Wykonując prawidłowo kilka zadań otrzymamy 500 zł. 

Aby zarobić większą gotówkę to trzeba zdecydować się na program partnerski gdzie można zarobić więcej na prowizji. Takie firmy, które płacą więcej prowizji to przeważnie firmy oferujące pożyczki poza bankowe. Większość firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Decydując się na taką pożyczkę trzeba bardzo dokładnie przeczytać regulamin i poszukać czy nie ma jakiś ukrytych kosztów i w jakim czasie należy spłacić pożyczkę aby nie ponosić kosztów. Decydując się na ten sposób zarobku trzeba być ostrożnym i pamiętać, którą się brało a którą nie ponieważ tylko pierwsza pożyczka bywa darmowa. Każda kolejna to już koszty, które nie zawsze będą niższe niż Nasz zarobek z prowizji.

Jak już zarobimy pieniądze a stosując się do powyższych porad na pewno to się uda, przyjdzie gorsza rzecz ponieważ będziemy musieli rozliczyć się z zarobionych pieniędzy i odprowadzić podatek. Nie musimy prowadzić działalności aby się rozliczyć. 

Możesz się rozliczyć na zasadach ogólnych czyli zapłacić 18% podatku po przekroczeniu wolnej kwoty od podatku. (W 2020 roku jest to 8000 zł)

Możesz również rozliczyć się ryczałtem. W tym wypadku podatek to 8,5% od przychodu

Inna opcja to wystawianie co miesiąc faktur za najem powierzchni reklamowych ale to już trzeba prowadzić działalność gospodarczą.

Jeśli nie znasz się dobrze na księgowości to warto podpytać kogoś biegłego w tym temacie lub uzyskać bezpośrednio informacje z Urzędu Skarbowego. Najlepiej na piśmie. 

Wszystkie prowizje zarabiamy tylko na nowych klientach. Więc trzeba dbać o czystość przeglądarki i usuwać cookies przed zakładaniem kont. Najlepiej przejść proces rejestracji w “jednym ciągu” aby nigdzie Nas nie wylogowało i prowizja Nam nie przepadła.

Ten poradnik tylko opisuje jeden program partnerski. Ale jest uniwersalny i pasuje do wielu programów. Trzeba sprawdzać każdy i znaleźć taką firmę, z której jeszcze nie dostaliśmy prowizji. Zarejestrować się i zarobić. 🙂

A później polecać taką formę zarobku wśród znajomych lub poszukać potencjalnych klientów na reklamowane przez Nas usługi.