Marketing Rekomendacyjny

Zarabianie: Praca polega na pisaniu na forach i portalach. Jedne osoby nazywają tę pracę marketingiem szeptanym, ja wolę nazywać tę pracę marketing rekomendacyjny. Część osób uważa, że to jest zła albo bardzo zła praca ponieważ reklamowane są na forach firmy bądź produkty. Osobiście współpracuję z kilkoma agencjami. Każda ma podpisaną umowę z innymi firmami, które „reklamuję”. Mądrze i dobrze prowadzona kampania tylko wzbudza dyskusję na temat danego produktu lub o nim informuje. Źle poprowadzona kampania „kłuje” od razu reklamą.

Wypłacalność: Tak. Co miesiąc dostaję przelew na konto

Minimalna kwota do wypłaty: Wszystko zależy od stawki jaką się wynegocjuje za jeden post i ile tych postów ma się do napisania. (Mój minimalny zarobek zaczyna się od około 100 zł za kampanię miesięcznie z jednej agencji)

Czas oczekiwania na wypłatę: Wszystko zależy od firmy z którą się współpracuję. Wysyłam podpisany rachunek. Firma akceptuje i robi przelew.

Sposób wypłaty: Wypłata na konto bankowe

Uczestnictwo:  Darmowe. Jedynie trzeba znaleźć odpowiednią firmę, która będzie zainteresowana nawiązaniem z Nami współpracy.

Marketing Rekomendacyjny Jak zarabiać??

  • Wyszukać odpowiednią agencję aby nawiązać współpracę
  • Znaleźć fora i inne miejsca do pisania postów gdzie trzeba założyć konta i napisać kilka postów aby konto było wiarygodne
  • Pisać posty według wytycznych agencji, które zleciły Nam pracę.

Plusy i minusy takiej pracy

+ Polskie firmy
+ Długa współpraca
+ Wypłacalne (co miesiąc przelew na koncie)
+ Praca zdalna
+ Przy większej ilości zadań wynagrodzenie może bardzo dobrze wspomóc budżet domowy a nawet zastąpić pracę stałą

– Brak pewności odnośnie ilości zleceń

Pomocne strony:
Brandle – strona gdzie agencje poszukują osób do prowadzenia kampanii. Trzeba się zarejestrować. Wypełnić profil wpisując m.in. swoje doświadczenie. Podać stawkę za jaką napiszemy post i czekamy na zlecenia.
Oferia – serwis z ogłoszeniami o pracę
Freelanceria – serwis z ogłoszeniami o pracę
Olx – nie trzeba przedstawiać
Grupy na FB czasem ktoś udostępni ciekawą propozycję współpracy

Jeśli już masz ofertę współpracy i szukasz miejsc do pisania, napisz podeślę listę ponad 1400 for gdzie można pisać. 🙂
Masz problem ze znalezieniem ofert pracy? Proszę o kontakt a może uda się znaleźć wolny wakat w któreś z agencji z którą współpracuje.