Jak zarobić więcej na ankietach

Poradnik Jak zarabiać na ankietach to spis rzeczy dzięki którym zarobimy więcej wypełniając ankiety. Najważniejsza kwestia. Trzeba się zarejestrować w jak największej liczbie paneli badawczych, by zarobić więcej pieniędzy. Lista Paneli

Firmy badawcze poszukują różnych osób do swoich badań. Dlatego do jednej ankiety się nie dostaniemy ale do kolejnej już możemy. Rozwiązując przez lata różnego rodzaju ankiety zauważyłem, że mając stałą pracę, mieszkając w mieście powyżej 50 000 osób,  zarabiając średnią krajową, posiadając dziecko i zwierzę, auto i różny sprzęt domowy, interesujemy się wieloma rzeczami, jadamy w restauracji, odpowiada to najczęściej poszukiwanemu profilowi respondentów.

Firmom zależy na opiniach osób, które mają coś do powiedzenia w danym temacie.

Czytając maila zapraszającego i odpowiadając na pytania wstępne czasami można wywnioskować o czym będzie ankieta i kogo poszukują do ankiet – można troszkę się do niej dopasować. Rejestrując się do panelu warto raz na np pół roku uaktualnić swoje dane osobowe.

Ankiety na pewno nie zastąpią stałej pracy ale na pewno dzięki systematyczności dadzą zarobić troszkę grosza. Warto wyrobić sobie nawyk przeglądania profili minimum raz dziennie lub dwa razy (rano i wieczorem). Firmy doceniają zaangażowanie. Czasami wypełniając ankietę zamiast nagrody dostaniemy się do zamkniętej społeczności gdzie wykonujemy zadania o wiele lepiej płatne. Najczęściej zadaniami są odpowiedzi na pytania zadane przez moderatora. A wynagrodzenie to może być np 10 euro albo i więcej. 

Zaproszenia do ankiet

Część zaproszeń przychodzi na maila ale nie wszystkie więc dlatego warto przeglądać swoje konta.

Panele YSENSE, GREEN PANTHERA, SURVEYO24, SURVEYREWARDZ – to strony gdzie przychodzi bardzo mało maili ale ankiety są w panelu dlatego warto logować się tam codziennie. SW PANEL, TOLUNA, MARKETAGENT, również nie zawsze informują mailowo o wszystkich ankietach. Ale na pewno przychodzą częściej maile zapraszające niż z poprzedniej grupy paneli. 

Jak zarabiać na ankietach więcej?? Aby zarabiać i dostawać więcej zaproszeń warto wyrobić sobie nawyk systematycznego i codziennego logowania do paneli. Dzięki temu nie umknie nam żadna ankieta. Mając biurową pracę lub siedząc w domu łatwiej jest przeglądać czy mamy jakąś ankietę do wypełnienia. Ankiety językiem dopasowują się do miejsca zamieszkania. Więc będziemy otrzymywać je po polsku. 

Wypełnianie ankiet zagranicą

Mieszkając zagranicą najprawdopodobniej zarobimy więcej w panelach YSENSE, GREEN PANTHERA i SURVEYO24 i SURVEYREWARDZ. Ta grupa paneli to tzw rotatory ankietowe gdzie liczą się statystyki, im częściej do nich zaglądamy i klikamy w poszczególne panele to zwiększamy szanse na wypełnienie kilku ankiet w ciągu dnia. Na pewno nie możemy się zrażać do tego że Nas odrzucą z wypełniania ankiet. Tak jak wyżej wspomniałem pewnie nie pasujemy do profilu osób. 

Również ważną kwestią jest czas. Pula ankiet jest ograniczona więc im szybciej do niej podejdziemy tym większe prawdopodobieństwo dostania się do niej. Część ankiet można również wykonywać na telefonie. A jak ankieta nie jest kompatybilna z telefonem można “oszukać system” i zmienić widok w opcjach przeglądarki na “komputerowy.”

Odpowiadając na pytania otwarte warto się do nich przyłożyć i odpowiedzieć w paru słowach lub zdaniach. Wtedy będą panele wiedziały że jesteście wartościowymi respondentami i warto z Wami nawiązać częściej współpracę. Weekend to czas gdzie mamy mniej ankiet. Ale warto też rzucić okiem na panele bo czasem się też coś znajdzie.

Wynagrodzenie

Wypłaty są zawsze po uzbieraniu minimum i zależne to jest od poszczególnych paneli. Jedynie w zadaniach dodatkowych lub społecznościach wypłata następuje od razu po ogłoszeniu wyników. 

Czasami na początku wypełniania ankiety jest kilka pytań eliminacyjnych, które mogą nawet spowodować wykluczenie z ankiety. Dlatego trzeba być czujnym, np. w pytaniu o to czy pracowałeś/ pracujesz lub ktoś z Twoich bliskich pracował / pracuje w badaniach rynku, marketingu lub reklamie, oświacie zaznaczysz, którąś odpowiedź zostaniesz wyeliminowany z ankiety. Panele badawcze wykluczają z ankiet osoby, które mają powiązania z badaniami rynku, marketingiem, public relations, reklamą z oczywistych względów. Jeśli pytają też o jakieś wąskie grono zawodów, również możemy przypuszczać, że ankieta jest z tym związana i też nie chcą osób, które mają coś wspólnego z daną dziedziną.

Jak zarabiać na ankietach więcej i rzadziej odpadać z badania??
Jeśli na początku ankiety pytają czy np. czy palimy papierosy, można wywnioskować, że ankieta będzie o paleniu papierosów, i poszukują osób palących. Analogicznie ma się to do innych tematów ankiet. 

Warto czyścić co parę dni ciasteczka i pamięć podręczną przeglądarki – w większości przypadków jest więcej ankiet po tym.

NIE WOLNO KORZYSTAĆ Z POŁĄCZEŃ PROXY CZY VPN. PANELE BANUJĄ ZA TO!

Ankiety trzeba wypełniać sprawnie, ale nie na szybko i na „wariata”. Często po zbyt szybkim wypełnieniu ankiety możemy spodziewać się, że jej nam niestety nie zaliczą – z powodu słabej jakości odpowiedzi lub odpowiemy na pytanie sprawdzające czy czytamy pytania źle i wtedy ankieta nie zostanie uznana albo gorzej bo zostaniemy wyrzuceni z panelu. Kasa zarobiona przepadnie a odzyskanie konta raczej nie jest możliwe.

Jak zarabiać na ankietach więcej?? Może założyć kilka kont?? Nie warto zakładać kilku kont na jedną osobę pod różnymi mailami. Jak chcesz mieć dwa konta lub więcej to lepiej logować się z różnych komputerów i łączy internetowych. Można np zrobić tak że zakładamy konta na jednego maila w domu, a drugie konto zakładamy w pracy lub telefonie oczywiście pamiętając o innym łączu. Jednak decydując się na telefon trzeba mieć na uwadze, że nie każdą ankietę można wypełniać na telefonie.

powrót